Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Informacja o mozliwości ubiegania się o dofinansowanie ze środków PFRON do zakupu środków pomocniczych i zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne

INFORMACJA

Powiat drawski otrzymał dodatkowe środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości 91.522,00 zł na realizację zadań z rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudniania osób niepełnosprawnych. Osoby, które otrzymały refundację z Narodowego Funduszu Zdrowia w wysokości 100% limitu ceny ustalonym na podstawie odrębnych przepisów, jeżeli taki jest określony mogą ubiegać się o przyznanie dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze.

       Na podstawie § 13 ust.1, 2 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 czerwca 2002 r. w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (Dz. U. z 2002 r. Nr 96, poz.861 ze zm.) i § 1 pkt 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 24 lipca 2006 r. w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej (Dz. U. Nr 135, poz. 950 ze zm.) oraz komunikatu Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 10 listopada 2009 r. w sprawie przeciętnego wynagrodzenia w trzecim kwartale 2009 r. (M.P. z dnia 18 listopada 2009 r.) ze względu na ograniczone środki finansowe PFRON w roku 2009 ustala się zasady dofinansowania zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze:

1. Osobom niepełnosprawnym nieprzekraczającym kryterium dochodowego: 

a) dla osoby samotnie gospodarującej - 477 zł,

b) dla osoby w rodzinie – 351 zł,

przyznawane będzie dofinansowanie ze środków PFRON w wysokości do 100% limitu ceny ustalonym na podstawie odrębnych przepisów, jeżeli taki jest określony.   

2.Osobom niepełnosprawnym nieprzekraczającym 200% kryterium dochodowego :                                                                                                                                   a) dla osoby samotnie gospodarującej - 954 zł, 

b) dla osoby w rodzinie - 702 zł, 

przyznawane będzie dofinansowanie ze środków PFRON w wysokości  do 70% limitu ceny ustalonym na podstawie odrębnych przepisów, jeżeli taki jest określony.                                                                                                                           3. Osobom niepełnosprawnym przekraczającym 200% kryterium dochodowego:  

a) dla osoby samotnie gospodarującej - powyżej 954 zł i osiągającej dochód do kwoty 2.024,01 zł tj. dochód do kwoty 65% przeciętnego miesięcznego dochodu, w rozumieniu przepisów o świadczeniach rodzinnych obliczonym za kwartał poprzedzający miesiąc złożenia wniosku tj. kwartał III 2009 r. będzie przyznawane dofinansowanie ze środków PFRON w wysokości do 50% limitu ceny ustalonym na podstawie odrębnych przepisów, jeżeli taki jest określony.  

b) dla osoby w rodzinie – powyżej 702 zł i osiągającej dochód do kwoty 1.556,93 zł tj. dochód do kwoty 50% przeciętnego miesięcznego dochodu, w rozumieniu przepisów o świadczeniach rodzinnych obliczonym za kwartał poprzedzający miesiąc złożenia wniosku tj. kwartał III 2009 r. będzie przyznawane dofinansowanie ze środków PFRON w wysokości do 50% limitu ceny ustalonym na podstawie odrębnych przepisów, jeżeli taki jest określony.   

4. Osobom niepełnosprawnym przekraczającym przeciętny miesięczny dochód, w rozumieniu przepisów o świadczeniach rodzinnych obliczony za kwartał poprzedzający miesiąc złożenia wniosku tj. kwartał III 2009 r. dofinansowanie ze środków PFRON nie przysługuje:

a) dla osoby samotnie gospodarującej - powyżej 65% tj. 2.024,01 zł,

b) dla osoby w rodzinie – powyżej 50% tj. 1.556,93 zł.

 

Informacja zostaje umieszczona na BIP: www.bip.pcpr.powiatdrawski.pl i tablicy ogłoszeń Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim oraz BIP Powiatu: www.bip.powiatdrawski.pl i tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Krzysztof Kaziszyn 08-12-2009 11:55
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 08-12-2009
Ostatnia aktualizacja: - 08-12-2009 11:55